كتابخانه بيمارستان كوثر

کتابخانه مرکز آموزشی درمانی کوثر در سال 1368 در محل ساختمان بیمارستان فاطمیه (س) و با عنوان کتابخانه بیمارستان فاطمیه تاسیس شد. در سال 1392 با جابجایی و نقل مکان بیمارستان فاطمیه به محل کنونی خود (مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر) کتابخانه نیز به این مرکز منتقل شده و با نام کتابخانه بیمارستان کوثر مشغول به فعالیت می باشد. این کتابخانه در طبقه 1- (منفی یک) بیمارستان واقع شده است.

این کتابخانه شامل بخش مخزن، بخش مرجع، سایت رایانه و اطلاع رسانی، بخش امانت و سالن مطالعه بوده که با بيش از 4765 نسخه كتاب ( فارسي و لاتين) در زمينه هاي پزشکی عمومی، تخصصی و فوق تخصصی داخلی و جراحی و پیراپزشکی، بيش از 370 عنوان پايان نامه و 239 حلقه سي دي مشغول به فعاليت و ارائه خدمات كتابخانه اي به اساتيد دانشجويان و كاركنان مي باشد.

رده بندي كتب براساس رده بندي پزشكي National Library of Medicine (NLM) بوده و سيستم كتابخانه به صورت مخزن باز مي باشد. به دنبال راه اندازی سیستم یکپارچه کتابخانه دیجیتال آذرخش در سال 1393 در کلیه کتابخانه های دانشگاه، به منظور یکپارچه سازی خدمات ارائه شده در کتابخانه های تابعه دانشگاه ، ارائه خدمات در این کتابخانه از جمله بخش امانت به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

وجود یک سایت کامپیوتر با 16 سیستم و نیز 2 سیستم کامپیوتر در بخش مرجع، امکان دسترسی به اینترنت ، منابع الکترونیک (کتب ومجلات الکترونیک ) برای اعضای کتابخانه فراهم است . علاوه بر این کتابخانه مجهز به سیستم Wirelessبوده که امکان دسترسی به اینترنت را در فضای کتابخانه برای کلیه اعضایی که دارای کامپیوترهای شخصی می باشند، فراهم می آورد.

از ديگر خدماتي كه در كتابخانه ارائه مي گردد، آموزش نحوه جستجو در پایگاه های اطلاعاتی پزشکی به اساتيد ، دانشجويان و كاركنان مي باشد.

شماره شابکا کتابخانه (شناسگر استاندارد بین المللی کتابخانه ها ثبت شده در مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور) 201720007- IR می باشد.

این کتابخانه دارای سالن مطالعه با متراژ 70 متر مربع و گنجایش 34 نفر می باشد.

ساعت کاری کتابخانه 7:30 الی14 و عصرها 17 الی22 می باشد.

مسئول و کتابدار کتابخانه: سمیه کاشیان- کارشناس کتابداری و اطلاع رسانی

آدرس: سمنان، شهرک گلستان، بالاتر از میدان الغدیر، انتهای خیابان امین، بیمارستان کوثر، کتابخانه

شماره تماس: 5-33437821-023 داخلی 2207

 

 

 

 

جستجو در منابع این کتابخانه